AKTUALNOŚCI
 
 Olej opałowy najtańszy od czterech lat.
2014-12-16 
 
Ceny oleju opałowego spadły do poziomu 3 złotych za litr. Ostatnio odbiorcy taką cenę płacili w listopadzie 2010 roku. Od połowy września do dzisiaj ceny detaliczne spadły o ponad 50 groszy. Jest to pokłosie dużych spadków ceny ropy naftowej, której notowania są najniższe od około 5 lat. Zważywszy na porę roku i początek sezonu grzewczego, to wyśmienita wiadomość dla użytkowników instalacji zasilanych olejem opałowym.
 
 
 Poznaj partnera portalu-firmę RAWSKI.
2014-11-28 
 
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą partnera portalu firmy RAWSKI - Autoryzowanego Dystrybutora Oleju Napędowego Grzewczego Ekoterm Plus.
 
 
 Daj się odnaleźć setkom potencjalnych klientów!!!
2014-09-22 
 
Zapraszamy do współpracy firmy handlujące olejem opałowym. Uwaga!!! Jeśli Twoja firma prowadzi sprzedaż oleju opałowego zapraszamy do współpracy. Przygotowaliśmy dla Państwa specjalne pakiety reklamowe,dzięki którym wasza oferta dotrze do tysięcy odbiorców portalu OLEJ-OPAŁOWY.PL (...) .
 
 
 Zapraszamy do obejrzenia nowej strony firmy Agra-Oil, partnera portalu olej-opalowy.pl
2014-06-29 
 
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z nową stroną firmy Agra-Oil partnera portalu olej-opalowy.pl. Znajdą na niej Państwo wiele informacji m. in.: zakres działalności, rodzaje paliw znajdujących się w ofercie firmy, dane kontaktowe, opis świadczonych usług. Wszystko to w efektownej, nowoczesnej i dynamicznej stylistyce.
 
 
 Nowa strona partnera portalu firmy BULA-zapraszamy do obejrzenia.
2014-04-01 
 
Zapraszamy Państwa do zapoznania się z nową stroną www partnera naszego portalu firmy Bula. Znajdą tu Państwo informacje na temat zakresu działania firmy, obejrzą nowoczesny sprzęt jakim świadczy ona usługi oraz uzyskają dane kontaktowe. Stylistyka strony oraz sposób wykonania witryny ułatwia korzystanie z niej przy pomocy różnego rodzaju urządzeń; od tradycyjnych komputerów stacjonarnych przez laptopy po smartfony i tablety.
 
 
 Temperatura spada,ceny stoją w miejscu
2014-01-23 
 
Na prawdziwą zimę czekaliśmy w tym sezonie długo. Dopiero w drugiej dekadzie stycznia nadeszły mrozy i opady śniegu właściwe dla tej pory roku. Dla właścicieli instalacji zasilanych olejem opałowym to czas podwyższonej czujności i częstszego zerkania na zapasy paliwa. Ceny oleju od dłuższego czasu są stabilne i nagłe pogorszenie pogody nie ma zauważalnego wpływu na ich wzrost. (więcej > > >)
 
 
 Poznaj partnera portalu-firmę AGRAOIL
2013-10-29 
 
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z ofertą firmy AGRAOIL, która jest partnerem portalu olej-opalowy.pl
 
 
 Początek sezonu grzewczego. Taniej niż rok temu.
2013-10-24 
 
Przełom października i listopada to często czas, w którym dokonujemy pierwszego w sezonie zakupu oleju opałowego. Jak wygląda porównanie aktualnych cen z tymi sprzed roku? W drugiej połowie października 2012 ceny oleju wahały się w przedziale od 3,95 do 4,05 za litr paliwa. Co ciekawe bardzo podobnie kształtowały się rok wcześniej (październik 2011). Dalszy rozwój wypadków był już różny. Koniec roku 2011 to znaczne zwyżki, aż do poziomu 4,15 zł/litr, za to ostatnie miesiące 2012 odwrotnie - spadek do wartości 3,75. Jak widać z powyższego przykładu przewidywanie cen na podstawie ich zachowania w przeszłości może być ...trudne. Najistotniejsze na dzień dzisiejszy są jednak aktualne ceny. Ta informacje w perspektywie ostatnich lat jest dobra-ceny są niższe o około 15-20 groszy(średnia na poziomie 3,79). Nie jest to wielka zmiana-patrząc jednak na cały rok 2013 trzeba zauważyć, że niżej ceny były tylko na przełomie kwietnia i maja.
 
 
 Ceny wyżej przez niepokój w Egipcie i Syrii.
2013-09-02 
 
Napięta sytuacja geopolityczna w Egipcie, Syrii oraz możliwa zewnętrzna interwencja wojskowa sprawiły, że ceny ropy naftowej w ciągu kilku dni wzrosły o około 10 %. Ma to bezpośrednie przełożenie na wzrost cen paliw w Polsce. Detaliczne ceny oleju opałowego po wakacyjnym uśpieniu przekroczyły po raz pierwszy od lutego poziom 4 złotych za litr. Ostatnie godziny to korekta wzrostów, która daje nadzieję na chwilowe zatrzymanie trendu. Kierunek w jakim podążą ceny w średnim terminie, zależy od rozwoju sytuacji w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie.
 
 
 Długa zima a ceny oleju opałowego.
2013-03-26 
 
Aura ne oszczędza w tym sezonie posiadaczy instalacji zasilanych olejem opałowym. Zamiast definitywnego zakończenia sezonu grzewczego, wiosna przyniosła mróz dochodzący nocami w niektórych rejonach kraju do -25 stopni. Dla wielu osób tak nietypowe temperatury oznaczają konieczność dodatkowego zakupu oleju. Jak w tej chwili kształtują się ceny? Od połowy lutego, kiedy detaliczne ceny osiągnęły tegoroczne maksimum mamy do czynienia z konsekwentym ich spadkiem. Z poziomu 4,15 groszy cena litra spadła do około 3,83 zł. Jest to pewne pocieszenie dla osób planujących ostatni tej zimy/wiosny zakup.
 
 
 Podsumowanie cen oleju opałowego w roku 2012.
2013-01-15 
 
Sprawdź jak kształtowały się ceny oleju opałowego w roku 2012.
 
 
 Średnie ceny poniżej 4 zł za litr. Najtaniej od lipca.
2012-11-04 
 
Pierwsze przymrozki za nami, sezon grzewczy rozpoczęty, a ceny oleju opałowego spadają... Po raz kolejny sprawdziła się reguła, że większy wpływ na portfele użytkowników oleju mają trendy na światowych giełdach towarowych niż zmiany popytu krajowego. Spadki na rynku ropy naftowej oraz neutralne zachowanie dolara spowodowały, że detaliczne ceny oleju oddaliły się od wartości 4 zł. Sprawdź aktualne ceny oleju w Twoim rejonie>>>
 
 
 Wysokie ceny przed zbliżającym się sezonem grzewczym
2012-09-08 
 
Wielu użytkowników oleju opałowego o tej porze roku przymierza się do zakupów paliwa. Porównajmy więc aktualne ceny oleju z tymi z poprzedniego sezonu. Rok temu tzn. na początku września 2011 litr oleju kosztował średnio 3,70 zł, czyli około 40 groszy mniej niż aktualnie. W kolejnych miesiącach ceny wzrosły i do wiosny poza kilkoma wyjątkami utrzymywały się w przedziale 4,00-4,20 zł. Latem ceny na kilka tygodni spadły poniżej 4,00 zł, by u progu nowego sezonu powrócić do wartości jakie obowiązywały przez większość zimy 2011/2012. Powodem ostatnich zmian były wzrosty cen ropy naftowej (od czerwca o blisko 30 %).
 
 
 Ceny na huśtawce.
2012-07-16 
 
Od zakończenia sezonu grzewczego do końca drugiego kwartału ceny oleju znajdowały się w trendzie spadkowym. W ciągu 3 miesięcy ceny detaliczne spadły o około 40 groszy. Działo się tak pomimo silnej aprecjacji dolara amerykańskiego. Głównym powodem spadku cen była taniejąca ropa naftowa. Od dwóch tygodni ceny ropy znajdują się w fazie dynamicznej korekty. Przełożyło się to na kilkunasto groszowy wzrost ceny litra oleju opałowego.
 
 
 Podsumowanie cen oleju opałowego w sezonie 2011/2012
2012-04-10 
 
W kończącym się właśnie sezonie grzewczym, ceny oleju opałowego były niezwykle stabilne. Opierając się na danych z przeszłości należy uznać, że zmienność cen tej zimy była najniższa w historii. Niestety stabilzacja stanowiła niewielkie pocieszenie dla użytkowników oleju, nastąpiła bowiem na rekordowych poziomach. Najmniej za litr oleju trzeba było zapłacić na początku sezonu- w pierwszej połowie października-średnio 3,86 zł. Najwięcej-na początku stycznia-4,25.Kliknij i sprawdź średnie ceny w poszczególnych miesiącach.
 
 
 Początek nowego roku pod znakiem wysokich cen oleju opałowego.
2012-01-17 
 
Stary rok sprawił wszystkim użytkownikom oleju opałowego prezent w postaci wyjątkowo łagodnej aury w grudniu. Początek stycznia przyniósł zmianę pogody na bardziej zimową co z pewnością wpłynie na większy popyt na olej. Przypominamy aby w okresach nasilonych opadów śniegu i niższych temperatur planować zakupy z kilkudniowym wyprzedzeniem.
Niestety razem z nowym rokiem przyszły kolejne rekordy cenowe. Średnie ceny detaliczne przekroczyły 4,35 zł. Trend wzrostowy był dotychczas podtrzymywany zarówno hossą na rynku ropy naftowej jak i rosnącym w siłę dolarem amerykańskim. W przeszłości te dwa czynniki często równoważyły swoje zachowanie, łagodząc zmiany cen paliw. W dobie niepewności na rynkach giełdowych mamy do czynienia z sytuacją kumulacji dwóch negatywnych trendów.
 
 
 Olej opałowy coraz droższy.
2011-11-15 
 
Nie widać końca wzrostów cen oleju opałowego. Na początku listopada ceny wybiły się w górę z kilkutygodniowej stabilizacji. Od tego momentu średnia cena wzrosła o około 30 groszy/litr. Z marszu ceny detaliczne przebiły granicę 4 zł, by dojść do wartości 4,12-4,20. Należy zaznaczyć, że bardzo niewielki wpływ na taką sytuację ma zmiana pogody i początek sezonu grzewczego w Polsce, gdyż podstawowe czynniki wpływające na ceny krajowe to wartość dolara względem złotówki oraz cena oleju opałowego na rynkach światowych. Ta ostatnia rośnie nieprzerwanie od 2,5 roku i znajduje się na rekordowych historycznie poziomach.
 
 
 Ceny coraz wyższe.
2011-10-24 
 
Po trwającej kilka tygodni stabilizacji ceny oleju opałowego ustanowiły w ostatnich dniach swoje rekordy cenowe. Detaliczna cena w dostawach do klienta sięga 4 zł/litr. W najbliższych tygodniach główne czynniki, które kształtują ceny w Polsce (wartość dolara oraz cena ropy naftowej) nie ulegną radykalnym zmianą. Dla użytkowników oleju opałowego onacza to niestety wysokie rachunki. Oszczędności można osiągnąć w tej chwili jedynie dzięki racjonalnemu wykorzystaniu instalacji ogrzewających domy i firmy. Należy ograniczyć ewentualne straty ciepła wywołane np. nieszczelnością okien i drzwi,zbyt wysoką temperaturą w pomieszczeniach nie użytkowanych. Istotne jest również sprawdzenie elementów konstrukcyjnych budynku, które w największym stopniu wpływają na efektywność instalacji takie jak izolacja cieplna ścian i stropów.
 
 
 Ceny oleju opałowego u progu sezonu.
2011-08-29 
 
Zbliża się okres, w którym właściciele kotłowni zasilanych olejem opałowym dokonają pierwszego zakupu paliwa w sezonie 2011/2012. Jak aktualne poziomy cen mają się do tych z przed roku i sezonów wcześniejszych?...
 
 
 Dobra wiadomość dla użytkowników oleju opałowego.
2011-05-06 
 
W kończącym się właśnie tygodniu na giełdach surowcowych doszło do nagłego spadku cen większości towarów. Ceny ropy naftowej spadły o blisko 20 %, schodząc znacznie poniżej wartości 100 dolarów za baryłkę. Oznacza to, że już w przyszłym tygodniu producenci mogą wprowadzić zmiany w cennikach. Cena detaliczna oleju może w perspektywie 5-10 dni może spaść poniżej 3,50 zł za litr. Jest to pewne pocieszenie dla użytkowników oleju opałowego, szczególnie po bardzo drogim sezonie zimowym.
 
 
 Hossa surowcowa.
2011-02-21 
 
Na giełdach surowcowych od wielu tygodni panuje hossa. Dotychczas ceny ropy naftowej i produktów pochodzących z jej przerobu ( w tym oleju opałowego ) zachowywały się dość spokojnie, lecz sytuacja ta zmieniła się w ostatnich dwóch tygodniach. Ceny dynamicznie poszły w górę osiągając poziomy notowane ostatnio w 2008 roku. Hurtowe ceny oleju opałowego już wzrosły i należy spodziewać się kolejnych podwyżek szczególnie, że w dniu dzisiejszym cena ropy rośnie o blisko 6 procent. Perspektywa dla rynku w średnim terminie to prawdopodobna kontynuacja podwyżek. Jedynym argumentem przemawiającym za końcem hossy jest niespotykana dynamika wzrostów, która często poprzedza załamanie kursów.
 
 
 Drogi początek sezonu.
2010-12-02 
 
Średnia cena litra oleju opałowego przekracza w tej chwili 3,20 zł. Stało się tak w skutek dwóch czynników, drożejącej na fali hossy surowcowej ropy naftowej oraz dynamicznego osłabienia złotówki, związanego z problemami fiskalnymi kilku krajów strefy euro. Szczyt cenowy zbiegł się niestety z atakiem zimy. W najbliższych dwóch tygodniach ceny powinny się ustabilizować.
 
 
 Obawy przed inflacją wpływają na wzrost cen ropy naftowej.
2010-11-09 
 
W ostatnim tygodniu giełdy towarowe są pod wpływem decyzji Amerykańskiej Rezerwy Federalnej dotyczącej kolejnej transzy programu pomocy dla amerykańskiej gospodarki. Decyzja o wykupie obligacji wartości 600mld $ może w przyszłości wpłynąć na spadek wartości dolara i w konsekwencji wzrost wartości większości towarów, gdyż ceny światowe wyrażone są właśnie w walucie amerykańskiej. Ceny wszystkich produktów ropopochodnych podobnie jak innych towarów (złoto, srebro, miedź, bawełna, cukier, kawa itd.) rosną w ostatnich dniach bardzo dynamicznie. Za baryłkę ropy trzeba płacić o 10 % więcej niż dwa tygodnie temu. Sytuacja w której rosną ceny wszelkich "dóbr konsumpcyjnych" może trwać przez kolejne miesiące, z przerwami na płytkie korekty cen. W najbliższym czasie nie należy spodziewać się obniżek cen oleju opałowego.
 
 
 Ceny stabilne mimo drogiej ropy.
2010-10-11 
 
Ceny oleju opałowego od kilku tygodni utrzymują się na podobnym poziomie-nieznacznie poniżej 3 zł/litr. Dzieje się tak pomimo dynamicznego wzrostu cen ropy naftowej na giełdach światowych. Cena baryłki w ciągu miesiąca wzrosła o blisko 10 dolarów (około 12%). Zapowiedzi synoptyków mówią o szybkim początku zimy. Już w tej chwili temperatura w wielu rejonach kraju spada w nocy poniżej zera-zalecamy w związku z tym przegląd instalacji i kotłowni oraz sprawdzenie poziomu oleju w zbiornikach.
 
 
 Początek sezonu, ceny wyższe.
2010-08-30 
 
Pogorszenie pogody i spadek temperatury, przypomniał wielu właścicielom o konieczności uzupełnienia zapasów oleju opałowego. Ceny obowiązujące u progu sezonu grzewczego 2010/2011 są wyższe niż w zeszłym roku o tej samej porze o około 40 gr/litr. Bardziej optymistycznie wygląda porównanie aktualnych cen z tymi z lata 2008, kiedy przekraczały one poziom 3 zł/litr. Sprawdź statystyki cen oleju opałowego za lata 2006-2010.
 
 
 Tańszy dolar równa się tańszy olej opałowy.
2010-07-26 
 
Aktualna wartość dolara względem złotówki sprzyja niewielkim obniżkom cen oleju opałowego. Po osiągnięciu na początku czerwca poziomu nieznacznie powyżej 3,50 zł cena amerykańskiej waluty wyrażona w złotówkach sukcesywnie spada. Czas trwania spadków daje nadzieję , że zamiast chwilowej korekty mamy do czynienia z trwalszą tendencją. Jest zatem szansa na utrzymanie się detalicznych cen oleju poniżej bariery 3 złotych za litr.
 
 
 Tańsza ropa naftowa, drogi dolar.
2010-05-17 
 
Na skutek problemów związanych z nadmiernym zadłużeniem niektórych państw strefy Euro na rynki finansowe wróciły obawy związane z ewentualną drugą falą kryzysu. Spowodowało to między innymi dużą przecenę ropy naftowej. Jeszcze na początku maja cena baryłki przekraczała 85 dolarów. W tej chwili ceny zbliżają się do granicy 70 dolarów. Te same czynniki, które spowodowały korektę na rynku produktów naftowych wpłynęły na znaczne umocnienie dolara. Złotówka jest walutą niezwykle czułą na zmiany nastrojów na globalnych rynkach i w przypadku jakichkolwiek obaw co do ewentualnego powrotu kryzysu reaguje dużym osłabieniem wartości. Dwie przeciwstawne tendencje tzn. spadek cen ropy naftowej, oraz osłabienie złotówki względem dolara zniosły wzajemnie swój wpływ na krajowe ceny paliw - w tym oleju opałowego. Ceny detaliczne nadal oscylują wokół wartości 3 zł za litr.
 
 
 Trend wzrostowy na rynku ropy naftowej.
2010-04-07 
 
W ostatnich dwóch tygodniach ceny ropy naftowej oraz produktów ropopochodnych silnie rosły. Aktualne ceny są najwyższe od października 2008 roku. Przekłada się to w dużym stopniu na krajowe ceny paliw, w tym oleju opałowego. Średnia cena detaliczna przy dostawie około 1000 litrów to 2,87 zł/litr. Trend na światowych rynkach surowców jest silny i ciągle podsycany spekulacjami o szybszym niż do tej pory przewidywano odrodzeniu światowj gospodarki.
 
 
 Ropa nafowa powyżej 80$ za baryłkę.
2010-02-22 
 
Kolejny raz cena baryki ropy naftowej przebiła wartość 80 $. Jest to druga w tym roku próba rynku trwałego pokonania tej bariery. Ostatnia zakończyła się korektą i spadkiem cen w okolicę 70$. Wpływ ostatnich wzrostów na polski rynek produktów naftowych był niestety błyskawiczny-hurtowe ceny większości gatunków paliw (w tym lekkiego oleju opałowego) wzrosły w ciągu tygodnia o ponad 10 groszy/litr.
 
 
 Raport cenowy.Podsumowanie roku 2009.
2010-01-04 
 
Ceny oleju opałowego od stycznia do grudnia 2009 wzrosły o blisko 33 %. Najniższa cena obowiązywała 3 stycznia (1514 zł netto/metr sześcienny) , a najwyższa 23 czerwca (2079 zł). Od połowy roku i osiągnięcia maksimum ceny znajdowały się w trendzie bocznym, poruszając się pomiedzy poziomami 1800 a 2000 zł. Aktualnie mamy do czynienia z testowaniem poziomu 2050 zł i kolejną próbą wybicia się z trendu bocznego. Takiemu scenariuszow sprzyjać będzie droga ropa naftowa, której cena w najbliższych dniach może trwale przebić barierę 80 dolarów za baryłkę.
 
 
 Raport cenowy(23-11-2009)
2009-11-23 
 
Na przełomie października i listopada trwała stabilizacja cen oleju opałowego. W ostatnim tygodniu dzięki osłabieniu dolara ceny dynamicznie spadły do poziomu około 2,48 zł/litr (cena detaliczna, uśredniona). Jeśli ktoś planuje pierwszy zakup oleju w tym sezonie aktualny poziom wydaje się dość atrakcyjny. Dodatkowo należy pamiętać, że okres przedświąteczy to dla firm zajmujących się sprzedażą oleju opałowego najbardziej pracowity czas. Nie czekajmy więc z zakupem na ostatnią chwilę, tylko wykorzystajmy sprzyjającą pogodę aby uzupełnić stan oleju w naszych kotłowniach.
 
 
 Raport cenowy(20-10-2009)
2009-10-20 
 
Po okresie letniej stabilizacji, w ostatnim miesiącu ceny oleju opałowego weszły w dynamiczny trend wzrostowy. Hurtowa cena metra sześciennego oleju zbliża się do poziomu 2000 zł. Jest to wartość najwyższa od przeszło 3 miesięcy. Wybicie się cen ze stabilizacji i ich wzrost spowodowany jest podobnym ruchem na rynku ropy naftowej. Jedynie słaby dolar łagodzi lokalne skutki wzrostu cen "czarnego złota". Pojawiają się opinie, że obecna "hossa" na rynkach surowcowych i kapitałowych to kolejna bańka spekulacyjna. W przypadku ropy naftowej, wzrosty można jednak tłumaczyć obawami inwestorów przed przyszłą inflacją i poszukiwaniem sposobu na ochronę kapitału (rekordy cenowe złota). W najbliższych tygodniach najbardziej prawdopodobna jest kontynuacja wzrostów lub "płaska" korekta cen. Średnia cena detaliczna oleju wynosi aktualnie 2,56 zł/litr.
 
 
 3 500 000 odsłon !
2009-10-20 
 
Z przyjemnością informujemy , że łączna ilość odsłon stron portalu olej-opalowy.pl przekroczyła wartość 3 500 000. Zbiegło się to w czasie z czwartą rocznicą istnienia portalu. Najpopularniejsze działy to Katalog Dostawców oraz Ceny Oleju. Dziękujemy za każdą minutę jaką poświęcili Państwo na lekturę informacji zawartych w portalu !
 
 
 Raport cenowy(21-09-2009). Stabilizacja
2009-09-21 
 
W ostatnich kilku tygodniach ceny lekkiego oleju opałowego były stabilne. Nie pojawiły się żadne sygnały, które wpłynęłyby na ustalenie silnego trendu. Osłabienie dolara zostało zrównoważone niewielkim wzrostem ceny ropy naftowej. Średnia cena detaliczna oleju wynosi aktualnie 2,37 pln/litr.
 
 
 Raport cenowy(19-08-2009)
2009-08-19 
 
Wakacyjny spokój - tak można podsumować ostatnie tygodnie na rynku oleju opałowego. Ceny hurtowe wzrosły w tym czasie o około 5 %, co przekłada się na podwyżki detaliczne na poziomie 10 groszy za litr. Wąski przedział średnich cen pomiędzy wartościami 2,45 i 2,55 utrzymuje się od około 2 miesięcy. W otoczeniu rynku nie jest już tak spokojnie. Zarówno ceny dolara jak i ropy naftowej zmieniają się dynamicznie, w rytm doniesień z gospodarki światowej. Ropa naftowa reaguje najmocniej na wszystkie newsy dające nadzieję na koniec kryzysu lub wieszczące długoletnią stagnację gospodarczą. Kierunek w jakim podążą w najbliższych tygodniach ceny oleju w Polsce, zależeć będzie od sygnałów technicznych z rynku ropy. Przebicie w górę wartości 72 $ / baryłkę, może otworzyć drogę do dalszych wzrostów. Z drugiej strony, słabe dane gospodarcze oraz obawa przed kontynuacją recesji w USA mogą doprowadzić paradoksalnie do umocnienia dolara i spadków na rynkach surowców (w tym ropy naftowej).
 
 
 Raport cenowy (17-06-2009). Droga baryłka=droższy olej.
2009-06-17 
 
Ceny ropy naftowej znajdują się nadal w mocnym trendzie wzrostowym. Najlepszym dowodem na siłę trendu było przebicie bariery 70 dolarów za baryłkę. Wzrost cen surowca dla użytkowników oleju opałowego oznacza niestety podwyżki. Przez miesiąc cena detaliczna litra oleju opałowego wzrosła średnio o blisko 30 groszy. W następnych tygodniach mało prawdopodobny jest znaczny spadek cen. Najbardziej prawdopodobna jest krótka korekta po której może nastąpić stabilizacja ceny oleju w okolicach 2,50 zł/litr.
 
 
 Raport cenowy (18-05-2009). Stabilizacja.
2009-05-18 
 
W ostatnim miesiącu ceny oleju opałowego zachowywały się stabilnie. Różnica między minimalną i maksymalną ceną w tym okresie to zaledwie 8 groszy. Rynek czeka na impuls, który jednak może nie nadejść w najbliższej przyszłości. Wydaje się, że ceny są aktualnie na poziomach, które wynikają z fundamentalnych przesłanek. Perspektywy dla gospodarki wypowiadane przez analityków i polityków od kilku tygodni wachają się od totalnej recesji, po ożywienie i rychłą hossę. Na tą chwilę powrót cen detalicznych poniżej 2 zł za litr oleju opałowego wydaje się mało prawdopodobny w przyszłym sezonie grzewczym.
 
 
 Raport cenowy (14-04-2009)
2009-04-14 
 
W ostatnim miesiącu sezonu grzewczego 2008/2009 ceny oleju opałowego zachowywały się spokojniej niż w poprzednim okresie. Przez prawie cały marzec utrzymywał się łagodny trend aprecjacji cen. W czasie trwania fali korekty wzrostowej na światowych giełdach pojawiają się informacje o łagodniejszym niż przewidywano przebiegu kryzysu. Wpływa to na oczekiwania wzrostu popytu na surowce-w tym ropę naftową. Wydaje się jednak, że ostatnie wzrosty należy traktować jedynie jako dynamiczną korektę poprzednich spadków. Zanim w gospodarce amerykańskiej oraz strefie euro pojawią się pierwsze oznaki powrotu koniunktury czeka nas prawdopodobnie jeszcze jedna fala spadków.
 
 
 Raport cenowy (09-03-2009)
2009-03-09 
 
W ciągu ostatniego miesiąca średnia cena litra oleju opałowego spadła o około 20 groszy. Złożyły się na to dwa czynniki; po pierwsze dalsze spadki cen ropy na giełdach towarowych, po drugie sezonowe zmniejszenie marż hurtowych. W następnych tygodniach decydujące znaczenie będzie miała sytuacja na rynku ropy naftowej. Pojawiają się opinie analityków zapowiadające odwrócenie trendu spadkowego. Wydaje się jednak, że w dobie ogólno światowego spowolnienia gospodarczego popyt na surowce energetyczne nie powinien wzrastać. Dodatkowo branża "nowych, ekologicznych energii" jako jedna z niewielu rozwija się bardzo dynamicznie. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest krótka korekta wzrostowa, po której nastąpi powrót do spadków.
 
 
 Raport cenowy (10-02-2009)
2009-02-10 
 
W styczniu cena detaliczna oleju opałowego wzrosła o około 10 gr. Stało się tak za sprawą osłabienia złotówki. Na początku roku cena dolara nie przekraczała 3 zł. Gdyby ta wartość utrzymała się do dzisiaj posiadacze instalacji zasilanych olejem płaciliby za litr paliwa ponad 20 groszy mniej. Wydaje się , że w najbliższych dniach może dojść do korekty na rynku walutowym. Od początku tygodnia złotówka umacnia się, choć bardziej dynamicznie przebiega ten proces w relacji do euro niż dolara. Cena ropy naftowej zachowuje się dość stabilnie i wydaje się, że jej aktualna wartość (40-45 $/baryłkę) to chwilowo poziom rynkowej równowagi.
 
 
 Kryzys gazowy i mrozy powodem nagłego wzrostu cen.
2009-01-09 
 
Wstrzymanie przez Rosję dostaw gazu do Europy oraz utrzymujące się od kilku dni mrozy spowodowały wzrost hurtowych cen oleju opałowego o ponad 200 zł / metr sześcienny. Dla detalicznego odbiorcy oznacza to podwyżkę ceny jednego litra o około 25 groszy. Ceny wszystkich paliw w nowym roku rosną korygując ogromne spadki z drugiej połowy minionego roku. Jest jednak szansa, że dynamiczny wzrost z ostatnich dni zbliża się ku końcowi. Dane jakie przedwczoraj napłynęły na rynki towarowe ze Stanów Zjednoczonych (duży wzrost zapasów paliw i ropy naftowej) spowodowały spadek cen baryłki z poziomu 50 dolarów do wartości około 42 dolarów. Może to w przyszłym tygodniu przełożyć się na spadki cen hurtowych.
 
 
 Raport cenowy (05-01-2009). Dalszy ciąg spadków-w styczniu możliwe odbicie.
2009-01-05 
 
Ceny oleju przez cały grudzień kontynuowały spadki by zakończyć rok na najniższym poziomie od 24 lutego 2005 roku. Największe obniżki zbiegły się z początkiem sezonu grzewczego, w większości województw cena detaliczna spadła już poniżej 2 zł. Początek nowego roku przyniesie odreagowanie spadków. W średnim terminie jest jednak szansa na utrzymanie się cen detalicznych na poziomie bliskim 2 zł.
 
 
 Ceny oleju najniżej od lutego 2007.
2008-12-09 
 
W ostatnich dniach zarówno detaliczne jak i hurtowe ceny oleju opałowego spadły do najniższego poziomu od końca lutego 2007. Jest szansa, że pod koniec tygodnia ceny detaliczne w większości województw spadną do poziomu 2,20 zł/litr. Dynamiczne spadki cen trwające od 5 miesięcy, doprowadziły do spadku detalicznej ceny litra oleju o około 1,30 zł. W skali przeciętnego użytkownika oznacza to oszczędności w sezonie zimowym sięgające nawet 5000 zł. Niższe ceny cieszą również sprzedawców, gdyż oddalają się pesymistyczne przewidywania sprzed kilku miesięcy prognozujące upadek setek firm i likwidację całej branży.
 
 
 Raport cenowy (23-10-2008)
2008-10-24 
 
Na skutek spadku cen ropy naftowej na giełdach światowych, ceny oleju opałowego w Polsce w ciągu ostatniego miesiąca spadły o blisko 20 %. Jeszcze kilka tygodni temu średnia cena detaliczna litra oleju przekraczała znacznie 3 zł.W tej chwili ceny wachają się w przedziale 2,60-2,80 za litr.Niestety ostatnie zawirowania na rynkach finansowych, a w szczególności znaczne osłabienie złotówki względem dolara oznaczają zakończenie spadków. Ceny w najbliższym czasie mogą wzrosnąć o minimum 10gr na litrze. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na wzrost cen może być zbliżający się sezon zimowy i związany z tym wyższy popyt na olej opałowy.
 
 
 Raport cenowy (05-09-2008).Stabilizacja.
2008-09-08 
 
Ostatni miesiąc upłynął pod znakiem stabilizacji cen oleju opałowego. Po wcześniejszych spadkach z historycznie rekordowych poziomów, ceny hurtowe poruszają się w tej chwili pomiędzy poziomem 2300 a 2400 zł/metr sześcienny. Zmiany mają charakter,krótkich i mało dynamicznych ruchów. Mimo trwającej na światowych rynkach ropy naftowej przeceny, polskie rafinerie nie mogą dynamicznie obniżyć cen ze względu na nagłe umocnienie dolara amerykańskiego.
 
 
 Raport cenowy (04-08-2008). Długo oczekiwane spadki.
2008-08-04 
 
Wyczekiwane przez wszystkich od wielu miesięcy spadki cen oleju opałowego nadeszły w lipcu. Od 9 lipca do dnia dzisiejszego ceny hurtowe spadły o ponad trzysta złotych co przekłada się na spadek cen detalicznych litra oleju o blisko 40 groszy. Spadki związane są z nagłą przeceną ropy naftowej i ciągle rekordowo słabym dolarem. Jest szansa, że spadki te oznaczają koniec kilkuletnich wzrostów cen na rynku paliwowym.
 
 
 Raport cenowy (07-07-2008)
2008-07-07 
 
Czerwiec na tle poprzednich miesięcy był na rynku oleju opałowego dosyć spokojny.Co prawda ceny hurtowe w połowie miesiąca zbliżyły się do rekordów z maja, ale zarówno niewielka dynamika zmian jak i spadki jakie nastąpiły w drugiej połowie miesiąca dają nadzieję na dłuższe utrzymanie się cen na tym poziomie lub korektę w dół. Ceny detaliczne nadal znacznie przekraczają 3 zlote za litr i w najbliższym czasie nie ma szans na powrót poniżej tej wartości.
 
 
 Olej opałowy-kiedy kupować?
2008-07-07 
 
Wiele osób zastanawia się nad zakupem oleju opałowego latem, gdyż potocznie wydaje się, że "poza sezonem" ceny oleju powinny być niższe ze względu na niższy popyt. Niestety nie jest to takie proste. O cenach paliw w Polsce w największym stopniu decyduje wartość baryłki ropy oraz dolara, jako waluty w której większość transakcji na światowych giełdach paliw się rozlicza. Oprócz tego ceny w dużej mierze zależą od podatków, konkurencji na rynku rafinerii, hurtowników i detalistów oraz innych mniej znaczących czynników. Pogoda, czy pora roku jest jedynie pośrednim czynnikiem, który wpływając na popyt światowy może rzutować na ceny w Polsce. Bardzo trudno przewidzieć ceny paliw lub wartość dolara amerykańskiego w perspektywie kilku miesięcy. W związku z tym radzimy, aby wybierając moment zakupu kierować się bardziej aktualną potrzebą i unikać zakupów "na ostatnią chwilę".
 
 
 Raport cenowy (09-06-2008)
2008-06-09 
 
Panika na światowych rynkach ropy jaka wybuchła pod koniec zeszłego tygodnia (cena baryłki ropy wzrosła w ciągu dwóch dni o ponad 15%) oznacza kolejne podwyżki cen oleju opałowego w Polsce. W ciągu kilku dni rafinerie a w ślad za nimi hurtownie i dostawcy detaliczni mogą podnieść ceny jednego litra nawet o kilkanaście groszy. W wyniku tych podwyżek cena oleju może w niektórych regionach kraju osiągnąć niewyobrażalny dotychczas poziom 3,50 zł/litr. Dalszy rozwój sytuacji jest trudny do przewidzenia , choć tak dramatyczne wzrosty są często oznaką wyczerpania trendu wzrostowego. W komentarzach analitycy zwracają uwagę na brak akceptacji aktualnych cen na szerokim rynku co w średnim terminie może oznaczać spadek popytu. Z drugiej zaś strony nie widać alternatywy dla ropy naftowej,której produkcja już w tej chwili nie nadąża za rosnącym popytem.
 
 
 Raport cenowy (05-05-2008).
2008-05-05 
 
Kwiecień to pierwszy miesiąc w którym detaliczne ceny oleju opałowego przekroczyły w całym kraju 3 zł za litr. Aktualnie średnia cena wynosi 3,10 zł. Choć brzmi to dla wielu osób jak kiepski żart,niestety nie widać oznak ,które mogłyby dać nadzieję na powrót cen do poziomu 2,50 zł/litr.Ceny ropy naftowej przekroczyły trwale poziom 100 dolarów za baryłkę i utrzymują się aktualnie w przedziale 115-120.Dodatkowym bodźcem do wzrostu cen krajowych jest nagły wzrost wartości dolara do poziomu powyżej 2,20 zł.W najbliższych miesiącach trudno oczekiwać odwrócenia tendencji i powrotu cen do poziomów sprzed roku.Najbardziej prawdopodobny scenariusz to krótka korekta ostatnich wzrostów(do poziomu 3,05 zł/litr oleju opałowego) ,po czym może nastąpić kolejna fala podwyżek.
 
 
 Raport cenowy (04-04-2008)
2008-04-04 
 
Hurtowe ceny oleju opałowego w marcu ustabilizowały się na bardzo wysokim poziomie-około 2250 zł/metr sześcienny(średnia cena detaliczna w tym okresie to 2,89).Największy negatywny wpływ na rynek miała wciąż duża nerwowość na światowych giełdach surowcowych.Podobnie jak w poprzednich miesiącach mocna złotówka w pewnym stopniu równoważyła nowe rekordy cenowe ropy naftowej. Tradycyjnie miesiące wiosenne to czas kiedy popyt,a w konsekwencji cena oleju opałowego spada.W tym roku jednak mamy do czynienia ze stabilizacją notowań olejów oraz zwiększonym popytem i dynamicznym wzrostem cen benzyn.Następne tygodnie zapowiadają kontynuację niepewności wśród inwestorów co do dalszego zachowania cen ropy i jej pochodnych. W tym stanie rynek reaguje nerwowo na każdą wiadomość, która może mieć choćb niewielki wpływ na notowania surowców.
 
 
 Raport cenowy (03-03-2008)
2008-03-03 
 
W lutym jedynym pocieszeniem dla posiadaczy kotłowni zasilanych olejem opałowym była zupełnie nietypowa pogoda,dzięki której spadły obciążenia związane z ogrzewaniem domów i firm.Poza łagodną aurą najważniejszym wydarzeniem na rynku były kolejne historyczne rekordy cenowe,spowodowane drożejącą (również do rekordowych poziomów) ropą naftową.Hurtowe ceny zbliżyły się po raz pierwszy do granicy 2300 pln netto za metr sześcienny.Po raz pierwszy ceny detaliczne przekroczyły nierealną dotychczas barierę 3 zł za litr.Hossa mogłaby przebiegać w jeszcze drastyczniejszy sposób,gdyby złotówka nie umocniła sie do poziomu 2,33 względem dolara.Najbliższe dni przyniosą niewielkie spadki cen oleju,jednak silny trend wzrostowy wydaje sie niezagrożony.
 
 
 Raport cenowy (01-02-2008)
2008-02-01 
 
Początek roku stał pod znakiej łagodnej korekty cen oleju opałowego i innych paliw płynnych.Od początku stycznia cena oleju spadła o blisko 150 zł netto/metr sześcienny.Oznacza to , że statystyczny użytkownik pieca zasilanego olejem opałowym wstrzymując decyzję o zakupie do początków lutego zaoszczedził od 100 do 300 zł.W następnych tygodniach zachowanie rynku będzie wciąż w największym stopniu zależało od sytuacji na światowych giełdach towarowych oraz walutowych.Coraz tańszy dolar wpływa co prawda na obniżenie cen paliw,ale gdyby waluta amerykańska zaczęła umacniać się mozemy być świadkami kolejnych rekordów na krajowym rynku paliw.Jest to scenariusz pesymistyczny.Najbardziej prawdopodobna jest stabilizacja cen hurtowych w przedziale 2050-2150 zł/netto za tysiąc litrów.
 
 
 Ponad 1 300 000 odsłon!
2008-02-01 
 
Styczeń 2008 był pod wieloma względami rekordowy dla portalu.Odnotowaliśmy największą w historii ilość wizyt oraz przekroczona została wartość 1 300 000 odsłon stron portalu. Dziękujemy Państwu za tak wspaniałe wyniki !!!
 
 
 Raport cenowy (02-01-2008)
2008-01-02 
 
Rok 2007 stał pod znakiem ciągłego wzrostu cen oleju opałowego.Od początku stycznia do ostatnich dni grudnia średnie ceny detaliczne wzrosły o około 60 groszy(za litr).Rok 2008 powitał posiadaczy instalacji zasilanych olejem opałowym kolejną podwyżką,w wyniku której ceny hurtowe zbliżyły się do historycznych maksimów.Nadchodzące dni powinny przynieść zahamowanie tak dynamicznych wzrostów.W perspektywie kilku tygodni przewidywana jest stabilizacja cen.
 
 
 Raport cenowy (26-11-2007).
2007-11-26 
 
Hurtowe ceny oleju opałowego przekroczyły w listopadzie barierę 2200 netto zł/metr sześcienny i tym samym ustanowiły historyczny rekord.Tak jak można było przewidzieć złotówka zakończyła chwilowo bardzo silny trend wzrostowy względem dolara i przestała równoważyć wzrost cen ropy naftowej na świecie,które nadal utrzymują się nieznacznie pod psychologicznym poziomem 100 dolarów za baryłkę.Przekroczenie tej wartości może skutkować wzmocnieniem trendu wzrostowego na rynku surowców ropopochodnych.Już teraz światowe ceny oleju napędowego notują niespotykane w historii poziomy i są wyższe od cen podstawowych gatunków benzyn.Jest to sytuacja precedensowa,spowodowana ogromnym i wciąż rosnącym popytem na olej napędowy.
 
 
 Raport cenowy (30-10-2007)
2007-10-30 
 
Po tym jak na początku paździenika zatrzymała się zwyżka cen oleju opałowego,wiele wskazywało na to,że po krótkiej korekcie ceny wrócą do silnego trendu wzrostowego.Aktualnie sytuacja rozwija się właśnie według tego scenariusza.Ceny po raz kolejny zbliżyły się do wielomiesięcznych maksimów i tylko bardzo mocna złotówka osłabiła efekt hossy na światowych rynkach paliw.Osłabienie dolara amerykańskiego o około 15 groszy powstrzymało wzrost cen hurtowych o około 100zł netto.Impuls umacniania złotówki wyczerpuje się ,więc jego pozytywny wpływ na ceny paliw przestanie działać i jeśli cena ropy naftowej wzrośnie,możemy mieć na naszym rynku do czynienia z kolejna fala podwyżek.
 
 
 Problemy z dostępnością oleju opałowego
2007-10-30 
 
Pod koniec października , podobnie jak to miało miejsce w przeszłości występują bardzo poważne niedobory oleju opałowego na rynku.Wielu dytrybutorów ograniczyło lub wręcz wstrzymało sprzedaż , ze względu na braki produktu w hurtowniach i bazach paliwowych. Sytuacja może ulec poprawie na początku listopada , lecz przedstawiciele branży mówią o tym , że problem z podażą oleju opałowego może wrócić już w drugiej połowie listopada.
 
 
 Raport cenowy(04-10-2007)
2007-10-04 
 
Na fali wzrostów cen na światowych giełdach paliw hurtowe ceny oleju opałowego w naszym kraju wzrosły do najwyższego poziomu od 5 września 2006 roku.W tej chwili rynek znajduje się jednak w fazie korekty ,która może potrwać do końca przyszłego tygodnia i sprowadzić ceny do poziomu około 2000 zł za metr sześcienny.Na rynku detalicznym średnia cena jednego litra znajduje się w przedziale 2,55-2,65 zł.W najbliższych dniach ceny detaliczne mogą spaść o około 5-10 groszy.
 
 
 Raport cenowy(13-09-2007)
2007-09-13 
 
Przez ostatnie kilka tygodni na skutek wzrostu cen ropy naftowej oraz pogorszenia pogody i spadku temperatury mieliśmy do czynienia z bardzo mocnymi wzrostami cen oleju opałowego.Po raz pierwszy od ponad roku ceny hurtowe oleju opałowego przekroczyły 2000 zł netto/metr sześcienny.W ciągu miesiąca ceny hurtowe wzrosły o ponad 150 zł,co przekłada się na wzrost cen detalicznych o około 20 groszy za litr.W najbliższych dniach bardzo prawdopodobna jest korekta cen o około 5-10 groszy,czemu sprzyjać będzie bardzo słaby dolar oraz naturalne po tak dużych wzrostach spadki na rynku ropy naftowej.
 
 
 Raport cenowy (14-08-2007)
2007-08-14 
 
Przez cały lipiec hurtowe ceny oleju opałowego były stabilne i poruszały się w przedziale 1880-1920 zł/m3 netto.Na początku sierpnia mieliśmy do czynienia z dynamicznym wybiciem cen w górę do poziomu 1961 zł,po czym równie gwałtownym spadkiem , który sprowadził ceny do aktualnego poziomu 1874 zł(PKN ORLEN) i 1865 zł(GRUPA LOTOS).Wydaje się ,że w krótkim terminie spadki wyhamują i będziemy mieli do czynienia z powrotem cen w okolice 1900 zł.
 
 
 Raport cenowy (30-06-2007)
2007-06-29 
 
Zgodnie z przewidywaniami z ostatniego raportu ceny oleju opałowego znajdowały się przez cały czerwiec w trendzie wzrostowym.Efektem tego trendu jest przekroczenie przez ceny hurtowe bariery 1900 zł/m³ (po raz pierwszy od września 2006).W perspektywie najbliższych tygodni nie widać szans na znaczące obniżki.Tradycyjnie sezon letnich wyjazdów sprzyja wzrostom na światowych rynkach paliw,które bezpośrednio wpływają na krajowy rynek hurtowy.Mimo iż w miesiącach letnich zainteresowanie olejem opałowym spada,cena produktu jest pod presją popytu na inne paliwa-szczęgólnie olej napędowy,którego sprzedaż od kilku lat dynamicznie wzrasta.Aktualne ceny hurtowe lekkiego oleju opąłowego:ORLEN 1897 zł/m³, LOTOS 1922 zł/m³.Średnia cena detaliczna: 2,43 pln/litr
 
 
 Raport cenowy (18-05-2007)
2007-05-18 
 
Przez ostatni miesiąc hurtowe ceny oleju opałowego pozostają w trendzie bocznym wyznaczonym przez przedział 1768-1837 pln/za metr sześcienny netto(ceny detaliczne-2,30-2,40 pln/litr).W mijających tygodniach brakowało sygnałów ,które mogłyby wpłynąć na wykształcenie się silniejszej tendencji.Na najbliższe dni przewidywane są wzrosty cen wywołane zwyżką cen ropy naftowej na światowych giełdach paliw.Efekt ten może zostać wzmocniony przez chwilowe,korekcyjne osłabienie wartości złotówki.W perspektywie tygodnia ceny hurtowe mogą osiągnąć poziom 1840-1860.
 
 
 Podwyżka akcyzy na olej opałowy pod znakiem zapytania.
2007-04-18 
 
Ministerstwo finansów po raz kolejny w ostatnich latach zawiesiło prace nad projektem zrównania stawek podatku akcyzowego na olej opałowy i olej napędowy.Nie podano przyczyn takiej decyzji.Jest to dobra wiadomość zarówno dla użytkowników oleju jak i jego dystrybutorów.Przypominamy ,że według projektu ministerstwa akcyza na olej opałowy wzrosłaby do poziomu 1099 zł/metr sześcienny(w tej chwili 232zł).Przełożyłoby się to na wzrost ceny detalicznej litra oleju opałowego o nieco ponad złotówkę.
 
 
 Duże wzrosty cen na skutek niepokojów wokół Iranu.
2007-04-02 
 
W reakcji na zaostrzającą się sytuacja na bliskim wschodzie ceny ropy naftowej na rynkach światowych odnotowały w ostatnich dniach silne wzrosty.W ślad za tym polskie rafinerie kilkakrotnie podwyższyły ceny wszystkich gatunków paliw.Najmocniej drożeje benzyna-przez cztery dni cena hurtowa metra sześciennego Pb 95 wzrosła o 100 zł.W tym samym czasie olej opałowy i napedowy podrożały o około 50 zł.Jeśli niepewna sytuacja wokół Iranu utrzyma się,ceny mogą nadal rosnąć-tym bardziej ,że sprzyjają temu również czynniki sezonowe.
 
 
 Olej opałowy droższy od września?
2007-02-06 
 
Ministerstwo finansów wraca do pomysłu zrównania stawek akcyzy na olej opałowy i napędowy.Zapowiedzi mówią o wzroście podatku od września tego roku tzn. od początku sezonu grzewczego.Projekt wróci pod obrady sejmu w formie jaką miał podczas pierwszego czytania ustawy.Oznacza to,że po uchwaleniu ustawy detaliczna cena oleju opałowego może wzrosnąć o około złotówkę za litr. Osoby fizyczne zużywające olej opałowy do celów grzewczych zostaną objęte systemem zwrotów podatku akcyzowego.Osoby prawne z wyjątkiem szpitali,przedszkoli,żłobków,domów pomocy społecznej itd. nię będą korzystały z systemu zwrotów.
 
 
 Lekka zima - niskie ceny oleju opałowego.
2007-01-15 
 
Dzięki niespotykanie łagodnej zimie jaka w tym roku panuje na całej półkuli północnej,światowe (a w ślad za nimi-krajowe) ceny oleju opałowego spadły do nie notowanego od blisko 2 lat poziomu.Aktualnie cena hurtowa oleju Ekoterm Plus wynosi 1643 zł/m³ netto.Oznacza to,że w ciągu 6 miesięcy cena detaliczna 1 litra oleju spadła średnio o około 70 gr.Przewidywania na najbliższe miesiące są niejednoznaczne-jedni analitycy wieszczą spadek ceny ropy naftowej do poziomu 25-30 dolarów za baryłkę(w tej chwili-52$),inni opisują ostatnie spadki jako korektę trendu wzrostowego.Tak czy inaczej polscy użytkownicy oleju mają powody do zadowolenia,tym bardziej, że rząd wycofał się na razie z projektu podwyżki akcyzy.
 
 
 Spadek cen po miesięcznej stabilizacji.
2006-12-04 
 
Przez cały listopad mieliśmy do czynienia z bardzo nietypową sytuacją-hurtowe ceny oleju opałowego pozostawały na niezmienionym poziomie.Cena oleju napędowego która jest silnie skorelowana z ceną opału zmieniała się kilka razy w tygodniu.Tymczasem olej opałowy przez cały listopad kosztował w PKN ORLEN 1876 zł/m³ netto.Jednym z powodów takiego stanu rzeczy były przejściowe problemy związane z niedoborem produktu.Od 1 grudnia sytuacja powraca do normy-PKN dokonał dwóch korekt cen hurtowych,które w sumie dały obniżkę o 31 zł.Przekłada się to na niższą o około 4 grosze cenę detaliczną.
 
 
 Podwyżka akcyzy na olej opałowy odłożona.
2006-11-13 
 
Z ostatnich wypowiedzi minister finansów Zyty Gilowskiej wynika , że do końca tego sezonu grzewczego akcyza na olej opałowy nie zostanie podniesiona.Powodem odłożenia decyzji w tej sprawie są opóźnienia w pracach sejmowych nad projektem ustawy o rekompensatach dla posiadaczy instalacji zasilanych olejem opałowym.Rząd ma się zająć sprawą akcyzy dopiero na początku kolejnego sezonu grzewczego.
 
 
 Brakuje oleju opałowego!
2006-11-06 
 
Od wielu tygodni na rynku paliw płynnych panuje dość niecodzienna sytuacja.Z powodu splotu niekorzystnych czynników na rynku zaczęło brakować paliwa.Na początku problemy dotyczyły prawie wyłącznie oleju napędowego lecz od około dwóch tygodni sytuacja ta objęła również rynek oleju opałowego.Początkowe braki tłumaczono zwiększonym zużyciem paliw w szczycie sezonu.Sytuacja miała wyjaśnić się na początku listopada lecz zamiast tego producenci wprowadzili rygorystyczne limity zakupu oleju opałowego.Na chwilę obecną problemy z zaopatrzeniem dotykają pewną część dystrybutorów hurtowych oleju i nie dotyczą klientów finalnych.Analiza popytu wskazuje jednak, że niedobory na rynku mogą utrzymać się przynajmniej do końca listopada.Już w tej chwili aby ograniczyć popyt rafinerie nie obniżają cen hurtowych oleju,mimo mocnej przeceny ropy naftowej i oleju opałowego oraz osłabieniu dolara na giełdach światowych.W sytuacji zrównoważonego popytu i podaży detaliczne ceny oleju mogłyby być niższe o około 20 groszy/litr.
 
 
 Olej-opalowy.pl coraz popularniejszy.
2006-10-18 
 
Popularność portalu olej-opalowy.pl rośnie! W poniedziałek 16 października portal zanotował 5000 odsłon.Mamy nadzieję , że październik będzie pierwszym miesiącem , w którym zanotujemy powyżej 100 000 odsłon.Dziękujemy Państwu za ten wynik.
 
 
 Dobry moment na zakup oleju opałowego.
2006-10-02 
 
Po trwających blisko dwa miesiące spadkach ceny oleju opałowego znalazły się na najniższym poziomie od pół roku.Kontynuacja poważnych obniżek jest w tym momencie mało prawdopodobna.Większe szanse, że rynek wejdzie w fazę korekty i w ciągu kilku najbliższych tygodni ceny ustabilizują się lub wzrosną.Dodatkowym czynnikiem wywierającym presję na hurtowe ceny oleju są niedobory paliw (szczególnie oleju napędowego) na rynku.Aktualne ceny wydają się w tym kontekście atrakcyjne-tym bardziej ,że dopiero wchodzimy w okres zwiększonych zakupów oleju opałowego i napędowego co może dodatkowo wpłynąć na ceny krajowe.
 
 
 Olej opałowy tanieje dzięki tańszej ropie naftowej.
2006-09-26 
 
Dzięki silnej przecenie na rynku ropy naftowej ceny oleju opałowego spadły do najniższego poziomu od 25 lutego.Cena baryłki ropy naftowej spadła w ciągu dwóch miesięcy o blisko 30 procent.W tym samym czasie producenci obniżyli hurtowe ceny oleju opałowego o ponad 300 zł/m³.Przekłada się to na obniżkę detalicznej ceny o blisko 40 groszy.Spadkowa tendencja może być kontynuowana w najbliższych dniach, lecz w perspektywie kilku tygodni bardzo możliwa jest korekta ostatnich spadków i wzrost cen.Aktualne hurtowe ceny oleju opałowego :Ekoterm Plus 1828 zł/m³ netto, Lotos Red 1825 zł/m³ netto.Średnia cena detaliczna to aktualnie 2,35 zł/litr.
 
 
 Tańszy olej opałowy.
2006-09-13 
 
Po serii obniżek trwającej 10 dni hurtowe ceny oleju opałowego znalazły się poniżej bariery 2000 zł netto za metr sześcienny.Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia ostatnio w maju.Na tak mocne obniżki-w sumie od 10 sierpnia ceny spadły o 120 zł-ma wpływ przecena na światowych rynkach paliw.Po ustanowieniu rekordów, ceny ropy i produktów naftowych weszły w fazę mocnej korekty.Niektórzy analitycy wieszczą koniec "hossy surowcowej" i powrót cen ropy w okolice 40 $ (aktualnie około 64 $/baryłkę).Największe spadki w ostatnich tygodniach zanotowała jednak benzyna bezołowiowa której cena w niespełna dwa miesiące spadła o blisko 600 zł/m³.Powinno się to przełożyć na spadek cen detalicznych do poziomu około 4 zł.Aktualne ceny oleju opałowego:Ekoterm plus 1984 zł/m³,Lotos Red 1969 zł/m³.Średnia cena detaliczna to 2,52 zł/litr.
 
 
 PIPP-"Podwyższenie podatku na olej opałowy jest niehumanitarne"
2006-09-01 
 
Dzisiaj minął zakładany wcześniej przez resort finansów termin wprowadzenia wyższej stawki akcyzy na olej opałowy.Ustawy nie ma lecz rząd nie rezygnuje ze swojego pomysłu.Broni nie składają również przedstawiciele branży, którzy wspierani przez PIPP(Polska Izba Paliw Płynnych) przedstawili kolejne argumenty przeciwko podwyżce podatku. Podniesienie kosztów ogrzewania dla setek tysięcy odbiorców,likwidacja setek firm a co za tym idzie utrata pracy przez tysiące osób związanych z produkcją i dystrybucją oleju,zmniejszenie konkurencyjności takich branż jak ogrodnictwo i przetwórstwo rolne oraz innych , które wykorzystują na codzień olej opałowy w celach produkcyjnych,oto niektóre tylko argumenty.
 
 
 Ceny niżej po 5 dniach spadków.
2006-08-20 
 
Po kilku dniach spadków hurtowe ceny oleju opałowego znalazły się na najniższym poziomie od 13 czerwca.Chwilowe uspokojenie na rynku spowodowane było mniejszym popytem na paliwa ze strony gospodarki amerykańskiej oraz dalszym osłabieniem dolara względem Euro i Złotówki.Powyższe czynniki miały charakter raczej krótkoterminowy i ich wpływ na ceny ropy wydaje się wyczerpany.W następnych kilku dniach bardzo prawdopodobne jest odwrócenie tendencji i powrót do wzrostów.Aktualnie olej opałowy u obydwu producentów kosztuje 2036 zł/m³.Co ciekawe aktualne ceny są prawie identyczne do tych sprzed roku( 23 sierpnia 2005 roku cena w PKN ORLEN była o 11 zł niższa).
 
 
 Stabilizacja cen dzięki mocnej złotówce.
2006-08-08 
 
Dzięki znaczącemu umocnieniu złotówki względem dolara hurtowe ceny oleju opałowego ustabilizowały się w przedziale 2050-2100 zł/m³ netto.Dolar w ciągu ostatniego tygodnia stracił na wartości blisko 5 %,co skutecznie zneutralizowało wzrosty cen ropy z ostatnich dni.Ropa naftowa znajduje się w długoterminowym trendzie wzrostowym , który przyśpieszył w związku z problemami(awaria) jednej z rafinerii nalężącej do koncernu BP.Aktualne ceny hurtowe oleju opałowego:Ekoterm Plus 2084 zł/m³ netto, Lotos Red 2077 zł/m³ netto. Średnia cena detaliczna - 2,70 zł/litr.W najbliższym czasie przewidywane są niewielkie wzrosty cen.
 
 
 Duża korekta cen wywołana osłabieniem dolara i spadkiem cen ropy.
2006-07-26 
 
Przez ostatnie trzy dni ceny hurtowe oleju opałowego spadły o około 80 zł/m³.Przyczyną spadków było osłabienie dolara, który w poniedziałek notowany był poniżej poziomu 3,10 względem złotówki.Dodatkowym czynnikiem wzmacniającym spadki była nagła korekta cen ropy i jej produktów na giełdach światowych (spadek ceny baryłki o około 5 $).Najbliższe dwa,trzy dni przyniosą kontynuację tej tendencji.Dzięki spadkom cen hurtowych dostawcy detaliczni obniżyli swoje ceny zbytu o około 10 gr/litr.Spowodowało to spadek średniej detalicznej ceny oleju do poziomu 2,66 zł/litr.
 
 
 Ceny znowu blisko rekordu z września 2005.
2006-07-19 
 
Hurtowe ceny oleju opałowego zbliżyły się do historycznych rekordów.Przez ostatnie cztery dni metr sześcienny(1000 litrów) oleju opałowego Ekoterm Plus zdrożał o 50 zł.W tym samym czasie cena oleju opałowego Lotos Red wzrosła o 60 zł.Przekłada się to na podwyżki detaliczne w wysokości od 5 do 8 groszy w zależności od regionu.Podwyżki spowodowane są nową falą hossy na światowych rynkach ropy i produktów ropopochodnych. Ewentualne zakończenie operacji militarnej Izraela wobec Libanu może spowodować krótkotrwałą korektę po której ceny ropy naftowej i jej produktów mogą wrócić do trendu wzrostowego.Aktualne ceny hurtowe:Ekoterm Plus 2140 zł/m³,Lotos Red 2161 zł/m³.Średnia cena detaliczna to 2,74 zł/litr.
 
 
 Dobre wiadomości dla użytkowników oleju opałowego
2006-07-12 
 
Z informacji dziennika Puls Biznesu wynika , że są duże szanse na wycofanie się rządu z planowanej na wrzesień podwyżki akcyzy na lekki olej opałowy.Uchwaleniu odpowiedniej ustawy "przeszkadza" kilka czynników.Po pierwsze sejm może nie zdążyć z ukończeniemć prac nad projektem czemu sprzyjać będzie również zbliżająca się kampania przed wyborami samorządowymi.Twarde NIE zapowiedziały już PO,SLD i koalicyjna samoobrona.Jednolitej decyzji na TAK nie ma również wśród polityków PIS.Więcej w dzisiejszym wydaniu "PULSU BIZNESU"
 
 
 Olej opałowy droższy od oleju napędowego?
2006-07-11 
 
Według nowego projektu rozporządzenia , które dostepne jest na stronach ministerstwa finansów podwyżka akcyzy na lekki olej opałowy ma być jeszcze wyższa niż zakładano.W poprzedniej wersji akcyza miała wzrosnąć do wartości 1048 zł/1000 litrów(aktualnie 232 zł).Aktualny projekt zakłada podwyżkę do wartości 1139 zł.Różnica wynika z doliczenia do akcyzy oleju opałowego opłaty paliwowej , którą zawiera cena oleju napędowego.W ten sposób każdy posiadacz ogrzewania zasilanego olejem opałowym dołoży swój grosik do .....budowy autostrad.Więcej na ten temat mogą Państwo przeczytać w dzisiejszym wydaniu PULSU BIZNESU w artykule "Ogrzewasz dom to zapłacisz za drogi".
 
 
 Krótka korekta cen.W najbliższych dniach prawdopodobne wzrosty.
2006-07-07 
 
W ciągu kilku ostatnich dni ceny oleju opałowego nieznacznie spadły.Przyczyną takiej sytuacji była poważna korekta wartości dolara.Niestety wiele przesłanek karze traktować spadek cen jako krótką korektę poprzednich wzrostów.Cena ropy naftowej na fali niepokojów politycznych osiągnęła w środę i czwartek swoje historyczne maksimum.Dodatkowo takie czynniki jak sezon urlopowy, ciągle napięta sytuacja na bliskim wschodzie oraz "powrót do gry" spekulacyjnych funduszy inwestycyjnych karzą przewidywać kolejne rekordy na światowych rynkach surowców.Aktualne ceny hurtowe: Olej opałowy Ekoterm Plus 2112 zł/m³, Olej opałowy Lotos Red 2113 zł/m³.Średnia cena detaliczna 2,69 zł/litr.
 
 
 Olej opałowy najdroższy od października 2005.
2006-06-30 
 
Ceny oleju opałowego zbliżyły się do historycznego maksimum (2178 zł/m³-2 września 2005).Do rekordowego poziomu brakuje 56 zł.Przyczyną ostatnich wzrostów były dwa czynniki:znaczne umocnienie dolara oraz wzrosty na światowych giełdach paliw, na których ceny zbliżają się również do rekordowych wartości.Nadzieje na spadki w najbliższych dniach daje nagłe osłabienie dolara , który w ciągu jednego dnia stracił względem złotówki około 9 groszy.Aktualne ceny hurtowe: Ekoterm Plus 2122 zł/m³,Lotos Red 2120 zł/m³.Średnia cena detaliczna wynosi 2,74 zł/litr.
 
 
 Mocny dolar wpływa na ceny oleju opałowego
2006-06-23 
 
Jednym z dwóch najważniejszych czynników wpływających na ceny hurtowe oleju opałowego jest wartość dolara względem złotówki.Od 8 maja nasza waluta straciła do dolara około 30 groszy.Przekłada się to wprost na podwyżkę cen hurtowych o około 150 zł/m³(ceny detaliczne wzrosły z tego powodu o blisko 20 gr/litr).Dodatkowym impulsem do wzrostów cen mogą być w kolejnych dniach takie czynniki jak: wzrost cen ropy i produktów ropopochodnych spowodowane zbliżającym się sezonem urlopopwym oraz zwiększony popyt na olej opałowy napędzany planami podwyższenia akcyzy na to paliwo.
 
 
 Raport cenowy(13-06-2006).Wybicie ze stabilizacji.
2006-06-13 
 
Po ponad miesiącu stabilizacji ceny wybiły się w górę z trendu bocznego.Główną przyczyną tej sytuacji było skokowe umocnienie dolara względem wszystkich ważniejszych walut.Złotówka przez kilka dni osłabła wobec amerykańskiej waluty o ponad 15 groszy.Rynki zareagowały tak na informacje o śmierci lidera irackiej komórki al-kaidy Abu Musaby al-Zarkawiego.Wiadomość ta mogła również wpłynąć na spadek cen ropy naftowej lecz po chwilowym osłabieniu, ceny tego surowca wzrosły w piątek powyżej 71 $/baryłkę.Dla krajowych odbiorców powyższa sytuacja może oznaczać w najbliższych dniach wzrost cen oleju opałowego i innych paliw ropopochodnych.
 
 
 Krótkie porównanie cen...
2006-06-06 
 
Wrzesień 2003-cena detaliczna oleju opałowego - 1,52. Wrzesień 2004 cena detaliczna oleju opałowego - 2,01. Wrzesień 2005 cena detaliczna oleju opałowego - 2,62. Wrzesień 2006 cena detaliczna oleju opałowego - 2.20 czy 3.50 ??? Czekamy na Państwa prognozy i opinie.
 
 
 Raport cenowy(05-06-2006). Ceny nadal stabilne.
2006-06-05 
 
Od blisko miesiąca hurtowe ceny lekkiego oleju opałowego poruszają się w wąskim kanale: od około 1975 zł/m³ do około 2025 zł/m³. Również ceny detaliczne są stabilne-średnia z wszystkich województw za ten okres to 2,58 zł/litr.W ostatniej dekadzie maja mieliśmy do czynienia z kilkudniowymi wzrostami , które wychamowały z początkiem czerwca.Dalszy rozwój sytuacji będzie zależał od światowych rynków surowców oraz wartości dolara względem złotówki.
 
 
 "Puls biznesu" o konsekwencjach podwyżki akcyzy.
2006-05-26 
 
"Resort (ministerstwo finansów) przyznaje, że wyższa akcyza doprowadzi do bankructw firm i zwiększenia bezrobocia. Mimo to taką receptę ma na rynkowe patologie"-pisze w dzisiejszym wydaniu Pulsu biznesu Jarosław Królak.
 
 
 Podwyżka akcyzy-opinie użytkowników portalu olej-opalowy.pl.
2006-05-26 
 
Prosimy o zapoznanie się z opiniami użytkowników portalu dotyczącymi podwyżki akcyzy(...)
 
 
 Napisz co sądzisz o pomyśle zrównania stawek akcyzy.
2006-05-25 
 
Prosimy Państwa (użytkowników oleju oraz jego sprzedawców) o podzielenie się swoją opinią nt. planowanej podwyżki akcyzy.Wszystkie wypowiedzi zostaną przesłane do ministerstwa jako stanowisko środowiska najbardziej zainteresowanego tym projektem. Najciekawsze listy opublikujemy na stronach portalu. Na listy z opiniami czekamy pod adresem: portal@olej-opalowy.pl
 
 
 Raport cenowy.(24-05-2006) Trend boczny
2006-05-24 
 
Przez ostatnie dwa tygodnie hurtowe ceny oleju opałowego znajdują się w trendzie bocznym w pobliżu wartości 2000 zł/m³. Od 19 maja producenci konsekwentnie obniżają ceny.Są to jednak obniżki bardzo skromne. Ostatnie spadki na swiatowych rynkach surowców dotyczyły w mniejszym stopniu rynków paliw. Cena oleju opałowego na giełdach światowych spadała,lecz mocny dolar nie pozwolił producentom na znaczące obniżki. Aktualne ceny hurtowe oleju opałowego: Ekoterm Plus 1978 zł/m³ netto, Lotos Red 1977 zł/m³ netto.Średnia cena detaliczna kształtuje się od około 3 tygodni na poziomie 2,53-2,55 zł/litr.
 
 
 Raport cenowy (17-05-2006) Ceny znowu powyżej 2000 zł.
2006-05-17 
 
W zeszłym tygodniu ceny hurtowe oleju opałowego spadły poniżej 2000 zł. Była to krótkotrwała korekta wzrostów.Przez ostatnie dni ceny rosły o kilkanaście złoty dziennie, przebijając ponownie barierę 2000 zł.W kolejnych dniach klienci mogą liczyć na niewielkie spadki.Wydaje się , że rynki paliw weszły w krótkim terminie w dość dynamiczny trend boczny-może to być oznaką przełomu na rynku.Aktualne ceny hurtowe: olej opałowy Ekoterm Plus 2009 zł/m³ netto, olej opałowy Lotos Red 2008 zł/m³ netto.Średnia cena detaliczna : 2,57 zł/litr.
 
 
 Raport cenowy (10-05-2006)
2006-05-10 
 
Od początku miesiąca ceny detaliczne oleju opałowego spadły o około 10 gr.Stało się tak za sprawą spadających cen hurtowych, które są na najniższym poziomie od 6 tygodni.Obniżki były możliwe dzięki :słabnącemu dolarawi,który w tym czasie stracił na wartości około 10 %, oraz korekcie na światowych rynkach paliw.W perspektywie kilku następnych dni bardzo prawdopodobne jest wyhamowanie spadków. Aktualne ceny hurtowe: olej opałowy Ekoterm Plus 1989 zł/m³ netto, olej opałowy Lotos Red 1969 zł/m³ netto.Średnia cena detaliczna to w tej chwili 2,55 zł/litr.
 
 
 Ceny lekko w dół.
2006-05-02 
 
Przez ostatni tydzień producenci obniżyli minimalnie ceny hurtowe oleju opałowego. Najwyższy poziom ceny osiągnęły 25 kwietnia. Olej opałowy Ekoterm Plus kosztował wtedy 2098 Pln/m³ netto,a produkt konkurencyjny-Lotos Red 2093 Pln/m³ netto. Od tej pory ceny spadły odpowiednio o 26 zl (ekoterm plus) i 33 zł (lotos red).
 
 
 Akcyza na olej opałowy-projektowane zmiany.
2006-04-26 
 
Ministerstwo finansów opublikowało projekt zmian w systemie podatku akcyzowego na olej opałowy.Według planów ministerstwa akcyza na lekki olej opałowy ma wzrosnąć o 816 zł na 1000 litrów.Daje to podwyżkę ceny oleju w sprzedaży detalicznej o złotówkę za litr.Gdyby zmiany weszły w życie od dzisiaj za 1000 litrów oleju zapłacilibyśmy blisko 4000 zł !!! Aby złagodzić skutki zmian zaplanowano wprowadzenie ustawy o zwrotach podatku dla osób fizycznych ogrzewających domy olejem opałowym.Zwrot będzie wynosił 1 zł za każdy zakupiony litr-nie więcej jednak niż 17 zł za metr kwadratowy ogrzewanej powierzchniAby otrzymać zwrot podatku należy przejść przez skomnplikowaną procedurę,na którą składać się będzie między innymi złożenie odpowiedniego wniosku w urzędzie gminy,kompletowanie dokumentów zakupu i weryfikacje zasadności naszego wniosku przez urzędnika. Zwroty nie będą dotyczyć podmiotów prowadzących działalność gospodarczą. Pełen tekst rozporządzenia zmieniającego stawki podatku akcyzowego i ustawy o zwrocie części kosztów ogrzewania dostępne są na stronie Polskiej Izby Paliw Płynnych: www.paliwa.pl.
 
 
 Raport cenowy (24-04-2006)
2006-04-24 
 
Przez ostatnie dwa tygodnie cena oleju opałowego nieustannie pnie się do góry.Codziennie wyznaczane są nowe tegoroczne rekordy cenowe.Wzrosty te spowodowane są hossą na światowych rynkach surowców związaną z niepewną sytuacją polityczną pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Iranem.Do tego dochodzi kilka czynników mniejszej wagi oraz spekulacyjne zakupy ze strony funduszów inwestycyjnych.W dłuższej perspektywie nie widać szansy na zmianę tendencji,lecz w najbliższych tygodniach spodziewana jest korekta cen.Aktualne ceny hurtowe: olej opałowy Ekoterm Plus-2085 zł/m³ (netto),olej opałowy Lotos Red-2076 zł/m³ (netto).Średnia cena detaliczna to aktualnie 2,69 zł/litr.
 
 
 Rekordowe ceny ropy i produktów ropopochodnych.
2006-04-18 
 
Na wszystkich giełdach towarowych na których odbywa się handel kontraktami na ropę naftową i produkty ropopochodne zanotowano dzisiaj historyczne rekordy cenowe.Na giełdach towarowych w Singapurze,Nowym Jorku i Londynie cena baryłki (159 litrów) ropy naftowej przekroczyła 70 dolarów(...)
 
 
 Raport cenowy (10-04-2006) - nowe tegoroczne maksimum
2006-04-10 
 
Od początku kwietnia do dzisiaj (10-04) olej opałowy zdrożał o kolejne 4 grosze. Aktualne ceny hurtowe producentów: Olej opałowy Ekoterm Plus (producent PKN ORLEN)-2010 zł netto /m³. Olej opałowy Lotos Red (producent GRUPA LOTOS)-2004 zł netto /m³
Średnia cena detaliczna-2,57 zł brutto/litr
5 kwietnia ceny hurtowe osiągnęły tegoroczne maksimum na poziomie 2024 zł (Ekoterm Plus) i 2022 zł (Lotos Red).
 
 
 Zapowiedź podwyżki akcyzy na olej opałowy
2006-04-02 
 
Wicepremier Zyta Gilowska referując w piątek (31-03) propozycje zmian podatkowych zapowiedziała zrównanie stawki akcyzy oleju opałowego i oleju napędowego. Zmiana ma nastąpić 1 września. Skutkiem takiej regulacji byłby wzrost ceny oleju opałowego o około 1,20 zł.(...)
 
 
 Raport cenowy (30-03-2006)
2006-03-30 
 
Od ostatniego raportu (22 marca) ceny oleju opałowego zmieniały się dynamicznie. Po początkowych nieznacznych spadkach ceny hurtowe weszły w silny trend wzrostowy. Od 24 marca przez kolejnych pięć dni PKN Orlen podnosił cenę swojego produktu. Olej opałowy Ekoterm Plus kosztuje aktualnie 1982 zł/m³ netto. Konkurencja (Grupa Lotos) zmienia ceny mniej regularnie lecz kierunek zmian jest identyczny. W efekcie tych zmian Olej opałowy Lotos Red będzie kosztował od jutra 2005 zł/m³ netto. Tym samym po raz pierwszy w tym roku hurtowa cena oleju opałowego przekroczyła dwa tysiące złotych. Ceny detaliczne poruszają się zgodnie z ruchem cen hurtowych. Przez ostatnie kilka dni dostawcy detaliczni podnieśli cenę o średnio 9 groszy do wartości 2,53 zł/litr .Duży wpływ na ceny mają w ostatnich dniach dynamiczne zmiany na rynku walutowym.
 
 
 Raport cenowy (22-03-2006)
2006-03-22 
 
W ciągu tygodnia (od 14 marca) hurtowe ceny oleju wzrosły. Olej opałowy Ekoterm Plus kosztuje aktualnie 1922 zł/m³ (tydzień temu 1884 zł). Olej opałowy Lotos Red kosztuje 1899 zł/m³ (wzrost od 14 marca o 12 zł). Średnia cena detaliczna w ostatnich dniach to 2,48 zł/litr. Do końca tygodnia ceny mogą nieznacznie spaść.
 
 
 Spadek wartości złotówki: negatywny wpływ na ceny oleju opałowego.
2006-03-14 
 
Przez ostatnie kilka dni wartość złotówki wzgledem dolara amerykańskiego spadła do poziomu 3,28 zł/$. W tym samym czasie na giełdach paliw obserwowano znaczne spadki cen ropy i produktów gotowych.Dla polskiego odbiorcy oleju opałowego te dwa czynniki w dużej mierze zrównoważyły się (ceny paliw na rynkach światowych wyrażone są w większości transakcji w walucie amerykańskiej). Gdyby wartość złotówki pozostawała na poziomie z 6 marca (3.16) olej opałowy mógłby być dziś tańszy o około 6 groszy(za litr).(...)
 
 
 Aktualne ceny oleju opałowego
2006-03-07 
 
Hurtowe ceny oleju opałowego na dzień 07-03-2006: Olej opałowy Ekoterm Plus-1867 zł za m³ netto (wzrost w ciągu tygodnia o 34 zł) Olej opałowy Lotos Red-1887 zł za m³ netto (wzrost w ciągu tygodnia o 58 zł) Średnia cena detaliczna przy zamówieniu około 1000 litrów wynosi aktualnie 2,42 zł/litr (wzrost w ciągu tygodnia o 5 gr)
 
 
 Ceny oleju opałowego w lutym-podsumowanie
2006-03-01 
 
Na początku lutego ceny oleju opałowego osiągnęły tegoroczne maksimum.Między 3 a 8 lutego olej opałowy kosztował średnio 2,54 zł za litr.W tym samym czasie ceny hurtowe również znajdowały się na najwyższym tegorocznym poziomie:(...)
 
 
 Niewielki wzrost cen
2006-02-24 
 
Przez ostatnie kilka dni ceny oleju opałowego nieznacznie wzrosły.Olej opałowy produkowany przez PKN ORLEN kosztuje aktualnie w hurcie 1815 zł za metr sześcienny netto.Olej opałowy Lotos red produkcji Grupy Lotos kosztuje od 24 lutego 1819 zł.Cena detaliczna jednego litra wacha się w przedziale od 2,30 do 2,53 (średnia na poziomie 2.35)
 
 
 Aktualne ceny oleju opałowego.
2006-02-20 
 
Od 18 lutego PKN ORLEN obniżył cenę oleju opałowego Ekoterm Plus.Aktualna cena hurtowa wynosi 1797 zł za metr sześcienny netto.Olej opałowy Lotos red produkcji Grupy Lotos kosztuje od 18 lutego 1793 zł.Dystrybutorzy detaliczni powinni w ciągu kilku dni obniżyć ceny o około 7 gr.
 
 
 Jak obniżyć koszty ogrzewania-kilka prostych rad.
2006-02-16 
 
Kliknij aby poznać kilka prostych sposobów poprawiających skuteczność naszej instalacji grzewczej...
 
 
 Niewielki spadek cen oleju opałowego.
2006-02-13 
 
Po osiągnięciu maksimum cenowego pod koniec stycznia, cena oleju opałowego systematycznie spada. Od początku lutego zarówno olej opałowy Ekoterm Plus jak i olej opałowy Lotos Red staniały o około 5 groszy(...)
 
 
 Olej opałowy wciąż drożeje
2006-01-26 
 
Od początku roku olej opałowy zdrożał o ponad 20 groszy. 2 stycznia średnia detaliczna cena oleju opałowego kształtowała się na poziomie 2,28 zł za litr produktu. W tej chwili za litr klient musi zapłacić prawie 2,50 zł.(...)
 
 
 Czynniki wpływające na cenę oleju opałowego.
2006-01-20 
 
Zapraszamy do przejrzenia stron na, których opisujemy z jakich elementów składa się cena oleju opałowego oraz jakie czynniki kształtują ceny rynkowe tego paliwa(...)
 
 
 Podsumowanie roku 2005 w branży oleju opałowego
2006-01-17 
 
Ponieważ od dwóch tygodni trwa nowy rok 2006 chcemy podsumować rok poprzedni w branży oleju opałowego. Był to pierwszy (niepełny) rok działalności portalu olej-opalowy.pl. Rok 2005 stał niestety pod znakiem dużej zmienności cen. Większość z tych zmian to wzrosty cen co skutkowało ustanowieniem na przełomie sierpnia i września rekordów (ceny hurtowe zbliżyły się do wartości 2200 zł netto/m³ ,a detaliczne oscylowały w granicach 2,75-2,90 za litr produktu) (więcej)
 
 
 Nowy rok-nowe podwyżki
2006-01-03 
 
Po trzydniowej obniżce cen (29 grudnia-2 stycznia) Olej opałowy zdrożał od dzisiaj u obydwu producentów.Lekki olej opałowy Ekoterm plus kosztuje od dzisiaj 1793 zł zaś produkt konkurencyjny RGterm 1784 zł.(...)
 
 
 Aktualne ceny oleju opałowego
2005-12-27 
 
Przed świętami hurtowe ceny oleju opałowego dwukrotnie wzrosły (23 i 24 grudnia). W tej chwili Olej opałowy Ekoterm plus kosztuje w hurcie 1794 zł/m³ netto, a Olej opałowy RGterm 1793 zł/m³ netto. W detalu ceny kształtują się bardzo różnie, w poszczególnych regionach kraju-olej najtańszy jest na Śląsku ( 2,25-2,30 za litr) a najdroższy w województwie podkarpackim ( około 2.45-2.50 litr)
 
 
 Olej opałowy znowu tańszy
2005-12-21 
 
Po wczorajszych zmianach cen rafinerie podjęły dzisiaj kolejną decyzję o obniżkach. Pkn Orlen obniżył cenę Ekotermu Plus o 35 zł na 1000 litrów(aktualna cena 1735 zł/m sześcienny).Olej opałowy z Grupy Lotos staniał o identyczną wartość i jego cena wynosi 1733 zł.Zmiany ta oznaczają, że ceny detaliczne za dzień,dwa spadną o około 4-5 groszy.
 
 
 Dobry moment na zakup oleju opałowego
2005-12-20 
 
Po kolejnych obniżkach olej opałowy jest znowu najtańszy od połowy roku. Zarówno PKN ORLEN jak i GRUPA LOTOS podjęły decyzje o obniżeniu od 20 grudnia hurtowych cen swoich produktów. Olej opałowy Ekoterm Plus kosztuje od dzisiaj 1770 zł/m³ (cena netto). Cena oleju opałowego RGterm to od dzisiaj 1768 zł/m³ (cena netto). Wszyscy , którzy czekali z zakupem oleju do tego momentu powinni o nim pomyśleć właśnie teraz.
 
 
 Kolejne podwyżki hurtowych cen oleju opałowego.
2005-12-13 
 
Od dnia 13 grudnia zarówno PKN ORLEN jak i GRUPA LOTOS podniosły ceny swoich produktów. Olej opałowy Ekoterm Plus kosztuje od dzisiaj 1815 zł netto za 1000 l. Olej opałowy RGterm jest o dwa złote tańszy. Podwyżki te oznaczają , że detaliczna cena oleju opałowego wzrośnie od 4 do 6 groszy.
 
 
 Ceny oleju opałowego na huśtawce.
2005-12-08 
 
Trzeci dzień pod rząd rafinerie zmieniają ceny oleju opałowego. Od 8 grudnia olej opałowy Ekoterm plus staniał o ponad 7 groszy (według cen detalicznych brutto). Bardzo zbliżoną obniżkę wprowadziła Grupa Lotos w przypadku oleju opałowego RGterm. Tak więc po dwóch podwyżkach olej opałowy kosztuje tyle ile na początku tygodnia.
 
 
 Olej opałowy od dzisiaj droższy.
2005-12-06 
 
Zgodnie z oczekiwaniami zarówno olej opałowy Ekoterm plus jak i olej opałowy RGterm są od dzisiaj (06-12-2005) droższe o prawie 5 groszy. Aktualne ceny hurtowe : Olej opałowy Ekoterm Plus-1818 zł netto/metr sześcienny (1000 litrów) Olej opałowy RGterm-1818 zł netto/metr sześcienny (1000 litrów)(...)
 
 
 Olej opałowy może zdrożeć.
2005-12-05 
 
Po serii obniżek,która sprawiła że olej opałowy był w ostatnich dniach najtańszy od pół roku ,może nastąpić odwrócenie tendencji. Pisaliśmy o tym w zeszłym tygodniu,kiedy widać było pierwsze oznaki wychamowania spadków. Olej opałowy może zdrożeć w najbliższych tygodniach o kilkanaście groszy. Dziś w nocy Grupa Lotos zmieniła hurtowe ceny oleju opałowego o 20 zł. Przekłada się to na wzrost ceny detalicznej o 2-3 grosze. Olej opałowy RGterm kosztuje od dzisiaj 1788 zł netto/metr sześcienny. Olej opałowy Ekoterm Plus (produkt PKN ORLEN) kosztuje w tej chwili 1779 zł
 
 
 Olej opałowy najtańszy od 15 czerwca.
2005-11-25 
 
Po kolejnych obniżkach wprowadzonych dzisiaj przez PKN ORLEN i LOTOS ceny hurtowe i detaliczne oleju opałowego spadły do najniższego poziomu od 15 czerwca (...)
 
 
 Co z akcyzą na olej opałowy?
2005-11-23 
 
Wszystkie media poświęcają w ostatnich dniach wiele miejsca na dyskusje dotyczące podwyżki akcyzy na benzynę. Wielu z Państwa obawia się , że „przy okazji” zostanie podwyższona stawka akcyzy na olej opałowy(...)
 
 
 Ceny oleju opałowego nadal spadają.
2005-11-15 
 
Od 15-11-2005 obie polskie rafinerie obniżyły hurtowe ceny oleju opałowego. Lekki olej opałowy Ekoterm plus (produkt PKN ORLEN) kosztuje teraz 1838 złoty za metr sześcienny netto(spadek o 69 złoty). Grupa LOTOS (dawniej Rafineria Gdańska) również zmieniła cenę swojego produktu: olej opałowy Lotos Red kosztuje tyle samo co produkt konkurencji- 1838 zł (spadek o 80 zł)(...)
 
 
 
 
Wpisz swój e-mail aby otrzymywać darmowy biuletyn z naszymi specjalnymi ofertami i promocjami.
Dostawcy i producenci oleju
Instalatorzy i producenci pieców


Olej opałowy|Piece/kotłownie|Ciepły dom|Pogoda|Reklama w portalu|Kontakt